25. ročník turnaje Vršovan Cup v malé kopané (29.–30. června 2019)

Vážení příznivci malé kopané, na konci června uplyne dlouhých 25 let od doby, kdy parta fotbalových nadšenců z Voděrad, uspořádala první ročník turnaje v malé kopané Vršovan cup. Z tohoto zpestření konce fotbalové sezóny se s přibývajícími lety stala tradice, které má již čtvrtstoletí své pevné místo v kalendáři sportovních akcí na Rychnovsku.

I letos si Vás pořadatelé dovolují pozvat do sportovního areálu TJ Sokol Voděrady, kde se turnaj již tradičně na počátku letních prázdnin koná. 25. ročník Vršovan cupu se uskuteční o víkendu 29. a 30. června, ovšem již od pátečního odpoledne jsou pořadatelé připraveni přivítat první účastníky turnaje ve svém areálu, kde je možné přes víkend bezplatně stanovat, v případě zájmu je možné domluvit nocleh v tělocvičně místní základní školy. Od pátku až do nedělního odpoledne bude pro všechny účastníky, ale i návštěvníky zajištěno bohaté občerstvení. Můžete se těšit na dobroty z udírny, tradiční grilovaná kuřata, bramboráčky, nedělní česnečku, která po sobotním večeru přijde vždy vhod a další dobroty. V kabinách místního fotbalového klubu jsou pak po celý víkend k dispozici sprchy a toalety.

Turnaj je projektován pro maximální počet 42 mužstev, které si to v sobotním programu rozdají o postup do nedělních finálových bojů. Do těch zpravidla postupuje nejlepších 16 týmů, které se v neděli utkají nejen o hodnotné ceny, ale hlavně o celkové vítězství na Vršovan cupu. V letošním, jubilejním, ročníku rozšířili pořadatelé turnaj o kategorii veteránů, do které se mohou přihlásit týmy složené z hráčů starších 40-ti let. Turnaj veteránů se bude konat pouze v sobotu a jeho finále bude prvním vrcholem víkendu.

S turnajem je spojena také sobotní zábava, na které tentokrát vystoupí známá regionální kapela Rocksorry, takže o večerní kulturní program bude náležitě postaráno.

Přijměte tedy pozvání a přijeďte strávit příjemný sportovně-kulturní víkend do Voděrad, vesničky v podhůří Orlických hor, ve které letos oslaví Vršovan cup své 25. narozeniny. Kompletní tým pořadatelů se již dnes těší na Vaši účast. Takže se neváhejte přihlásit a přijeďte se na konci června zúčastnit bitev o triumf v tomto tradičním turnaji v malé kopané.