Penaltové vítězství v posledním zápase

V posledním utkání sezóny jsme se představili na hřišti Žďáru nad Orlicí, který se v tabulce nacházel dva body za námi. V případě jakéhokoli našeho vítězství bychom soupeři odskočili na takový bodový rozdíl, který by již nemohl dohnat. Pro nás sice sezóna v sobotu skončila, ostatní týmy však čeká ještě poslední kolo, které jsme si již předehráli. Po dopoledních výsledcích navíc bylo jasné, že nás týmy ze spodku tabulky nemohou přeskočit, a tak jsme do utkání vstupovali s vědomím, že v konečném zúčtování budeme v nejhorším případě osmí.

Ve Žďáru se hraje vždycky náročný, soubojový fotbal a ne jinak tomu bylo v sobotním odpoledni. Domácí nastoupili v kompletní sestavě a zlepšené jarní výkony chtěli potvrdit i s námi. Od začátku zápasu měli mírnou převahu, která ovšem nebyla korunována góly. Ani do vyložených šancí jsme soupeře nepouštěli. Nejvíce nám zatrnulo, když po jedné střele trefil domácí Lochman tyč Zelinkovi branky. To byla však jediná nebezpečná střela domácích v první půli. Sami jsme zahrozili nejprve po střele Tomáše Falty, kterou gólman Žďáru nadvakrát zlikvidoval a poté již udeřil Tomáš Mucha, který nás po krásné kombinaci střelou o tyč poslal do vedení. Skóre 0:1 svítilo na ukazateli i v poločasové přestávce, což se nelíbilo domácímu trenérovi, který to dal v kabině svému týmu hlasitě najevo.

Ve druhé polovině se obraz hry prakticky nezměnil. Domácí se snažili o vyrovnání, ovšem naší obraně se dařilo hájit čisté konto. V 65. minutě navíc po faulu na Radka Plachetku proměnil pokutový kop Radek Jedlička a poslal nás tak do dvoubrankového vedení. O chvíli později mohlo být ještě veseleji, ovšem střela Tomáše Koldinského skončila těsně vedle. Postupem čas nám začaly docházet fyzické síly, čehož domácí dokázali využít. V rozmezí od 76. do 81. nám vstřelili dva slepené góly a vyrovnali tak na 2:2. Tento stav platil i po závěrečném hvizdu a i když jsme přišli o slibné vedení, jednalo se vzhledem k průběhu zápasu o spravedlivou remízu. V našem případě to byl již pátý nerozhodný výsledek během jarní části sezóny, když se nám ani jednou nepodařilo penaltový rozstřel zvládnout. Do branky se tentokrát místo lehce zraněného Jirky Zelinky postavil Radek Jedlička, kterému se podařilo hned třem domácím střelcům penaltu lapit. Jelikož ani naši exekutoři nebyli stoprocentně úspěšní, rozhodla penaltové drama až osmá série, ve které domácí hráč neproměnil a my jsme si tak mohli konečně připsat první penaltové vítězství na jaře.

Sezónu jsme tak zakončili vítězně. Aktuálně nám před posledním kolem patří čtvrtá příčka v tabulce. Naše umístění se však ještě může změnit, jelikož rozestupy v tabulce jsou minimální a ostatní týmy čeká ještě jeden zápas. Opět musíme poděkovat našim fanoušků, kteří dorazili do Žďáru v hojném počtu a vytrvale nás během zápasu podporovali.